FROZEN MEALS

Convenient slow food • Handmade in small batches at jane’s • Each large meal serves 3-4 • Now offering single servings 

  • Beef Bourguignon (large)
    Regular price
    $30.00
    Sale price
    $30.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Indian Butter Chicken (large)
    Regular price
    $30.00
    Sale price
    $30.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Three Cheese Mac (large)
    Regular price
    $25.00
    Sale price
    $25.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Maritime Seafood Pie (large)
    Regular price
    $30.00
    Sale price
    $30.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Apple Cranberry Crisp
    Regular price
    $14.00
    Sale price
    $14.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Nova Scotia Beef Pie (large)
    Regular price
    $30.00
    Sale price
    $30.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Wye Valley Pie
    Regular price
    $27.00
    Sale price
    $27.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Three Cheese Mac (small)
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Maritime Seafood Pie (small)
    Regular price
    $18.00
    Sale price
    $18.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Vegetable "Lasagna" (small)
    Regular price
    $14.00
    Sale price
    $14.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Vegetable "Lasagna" (large)
    Regular price
    $25.00
    Sale price
    $25.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Indian Butter Chicken (small)
    Regular price
    $14.00
    Sale price
    $14.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Nova Scotia Beef Pie (small)
    Regular price
    $18.00
    Sale price
    $18.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beef Bourguignon (small)
    Regular price
    $18.00
    Sale price
    $18.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

FROZEN SOUP

Convenient slow food • Handmade in small batches at jane’s • Each soup serves 2

  • Hearty Free Range Chicken & Vegetable (1L)
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Harvest Quinoa Vegetable Stew (1L)
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Seafood Chowder (1L)
    Regular price
    $19.00
    Sale price
    $19.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Thai Spiced Parsnip Soup (1L)
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ham and Split Pea Soup (1L)
    Regular price
    $13.00
    Sale price
    $13.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mexican Chicken Soup (1L)
    Regular price
    $17.00
    Sale price
    $17.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

SALADS AND BOWLS

Made fresh each morning, our selection changes weekly • Healthy bowls and salads • Can be eaten 2-3 days after recieved

  • Kale Caesar Salad
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mediterranean, Orzo & Chickpea Salad
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

JANE'S BAKED GOODS

  • Tea Biscuits (Quantity: 6)
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Oatmeal & Chocolate Chip Cookie (Quantity: 6)
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $7.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jane's Carrot Cake (Serves 6)
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pumpkin & Date Muffin (Quantity: 4)
    Regular price
    $11.00
    Sale price
    $11.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cranberry-Almond GF Muffin (Quantity: 4)
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Power ball ( Quantity: 6)
    Regular price
    $11.00
    Sale price
    $11.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brownies (Quantity: 3)
    Regular price
    $11.00
    Sale price
    $11.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

COFFEE AND GRANOLA

  • Strawberry-Rhubarb Jam
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Coffee (Java Blend - 1/2lb Jane's mix)
    Regular price
    $6.99
    Sale price
    $6.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jane's Granola (225g)
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out